ZDROWE NAWYKI W CODZIENNEJ PIELĘGNACJI

zdrowe nawyki w codziennej pielęgnacji

Dla każdej świadomej i ambitnej kobiety dbanie o siebie jest ważnym elementem codzienności. Im bardziej dbamy o siebie, tym lepiej się czujemy. A nie oszukujmy się – każda z nas chce się czuć na co dzień piękna i atrakcyjna. Pomogą nam w tym zdrowe nawyki w codziennej pielęgnacji.

Jednak gdy spojrzymy na codzienne rytuały kobiet, okazuje się, że ich nawyki w codziennej pielęgnacji mogą szkodzić ich zdrowiu. Po prostu niektóre z produktów do pielęgnacji wcale im nie służy. Wręcz przeciwnie – niektóre kosmetyki są po prostu toksyczne!

Szkodliwe substancje w kosmetykach

Szkodliwe substancje chemiczne, będące składnikiem niektórych kosmetyków, przenikają do wewnętrznych warstw skóry, a następnie wgłąb naszego organizmu. Toksyny w nich zawarte zaburzają gospodarkę hormonalną, co może doprowadzić do zaburzeń pracy tarczycy. Mogą również sprzyjać powstawaniu nowotworów oraz bezpłodności.

Te szkodliwe substancje znaleźć można dosłownie wszędzie – od pomadki do ust i kremu do rąk, poprzez kosmetyki do makijażu aż do żelu pod prysznic i płynu micelarnego. Występują w najbardziej popularnych produktach, które można znaleźć w każdym domu – w popularnych drogeryjnych kosmetykach, kremach, pastach do zębów, czy dezodorantach.

Lista niebezpiecznych kosmetyków

Francuska organizacja UFC Que Choisir opublikowała pełną listę kosmetyków, które zawierają toksyny, alergeny i wysokie stężenie konserwantów, które mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu:

https://www.quechoisir.org/comparatif-ingredients-indesirables-n941/?&s1=7&o1=desc#products

Powoli świadomość konsumentów się zmienia. Nawracające problemy ze zdrowiem każą nam szukać przyczyn alergii, złego stanu skóry czy gorszego samopoczucia. Powoli zaczynamy wybierać świadomie to, co jemy i co nakładamy na swoją skórę. Warto te zdrowe nawyki w codziennej pielęgnacji wprowadzić do swojego życia. 

Oto kilka zdrowych nawyków w codziennej pielęgnacji:

1. Ogranicz liczbę kosmetyków

Postaw na dosłownie kilka dobrej jakości produktów do codziennej pielęgnacji. Niech każdy kosmetyk będzie wybrany świadomie i dobrze dopasowany do twoich potrzeb. Nie obciążaj swojej skóry nadmiarem różnych substancji – wystarczy jeden dobry produkt, który możesz wykorzystać na różne partie ciała, np. Olej z nasion zielonej kawy, który możesz wykorzystać jako krem do twarzy, balsam do ciała, maskę na włosy lub krem do rąk. Mniej znaczy więcej!

2. Wybierz jeden dzień w tygodniu bez makijażu

Pozwól swojej skórze odpocząć od kosmetyków kolorowych. Po prostu nałóż swój ulubiony krem lub olejek i nic więcej. Idealne odprężenie uzyskasz np. z Kremem do twarzy z szafranem od ORIENTANY.

3. Dokonuj zmian stopniowo

Dobre kosmetyki z naturalnym składem potrafią kosztować więcej, niż popularne kosmetyki drogeryjne, dlatego nie polecamy dokonywania zmiany wszystkich produktów za jednym razem. Wystarczy jeśli raz w miesiącu kupisz jeden naturalny kosmetyk z dobrym składem. Takie produkty zazwyczaj są skoncentrowane i starczają na dłuższy czas. Zrób sobie listę produktów, które niedługo się skończą i stopniowo wymieniaj je na naturalne zamienniki. Warto zacząć od czegoś prostego, np. Mydła Marsylskiego z wyciągiem z alg morskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Main Menu